+420 605 118 410 elektrovent@elektrovent.cz

Příslušenství a doplňky

Příslušentví k našim elektrickým otevíračům slouží z pravidla k zautomatizování příkazů (otevřít/zavřít) v závisloti na vnějších podmínkách (teplota, vlhkost, déšť, vítr, světlo). Mezi základní příslušenství patří:

Termostaty a čidla tepla: davájí signál k zavření nebo otevření oken (světlíků) při překročení nastavené teploty. Pokud je požadován v systému jen termostat, není nutné instalovat řídící centrálu. Termostat lze přímo propojit s motorem.

Vlhkoměry: davájí signál k zavření nebo otevření oken (světlíků) při překročení nastavené relativní vlhkosti. Pokud je požadován v systému jen vlhkoměr, není nutné instalovat řídící centrálu. Termostat lze přímo propojit s motorem.

Čidla deště:Dávájí signál k zavření oken (světlíků) při detekci deště nebo sněhu na svém povrchu. Jsou vyhřívaná. Při požadavku na čidlo deště v systému, je nutné instalovat řídící centrálu.

Čidla větru:při překročení nastavené rychlosti větru dávají signál k zavření okenních křídel (křídla světlíku) a chrání je tak proti poškození v důsledku silného větru. Při požadavku na čidlo větru v systému, je nutné instalovat řídící centrálu.

Čidla světla:k čidle větru je přidána funkce reagovat na denní světlo a tak např. větrat v závislosti na východu Slunce.

Řídící centrály: instalují se v případě, pokud je vyžadováno čidlo deště, světla nebo větru. Lze doplnit i termostatem nebo vlhkoměrem. Samozřejmostí je připojení ručního tlačítka.

Dálkové ovládání:K ovládání motorů je možno použít radiové nebo infračervené dálkové ovládání.

O nás

Naše společnost Elektrovent s.r.o. byla založena v roce 2009 a působí na území celé České republiky zejména v oblasti systémů požárního odvětrání chráněných únikových cest v budovách a systémů denního větrání.

Systémy požárního odvětrání CHÚC vč. dodávky instalujeme především do bytových domů, prodejen a obchodních center, kancelářských budov, různých hal apod.

Nabízíme i kompletní renovace stávajících nefunkčních a nevyhovujících požárních odvětrání vč. zajištění dodávky oken, světlíků, elektrických zámků a záložních zdrojů v bytových domech pro bytová družstva a SVJ. Následně provádíme jejich povinné pravidelné i mimořádné kontroly provozuschopnosti dle Vyhlášky MV č. 246/2001 Sb.

Zajišťujeme dodávky i montáže elektropohonů k otevírání oken a světlíků a pro dokonalou funkci otevíracích zařízení i vhodné doplňující komponenty, které mohou tato ovládání zjednodušit nebo zabránit poškození.

Vždy se snažíme vycházet maximálně vstříc požadavkům zákazníků a dodávat všem pouze služby a výrobky té nejvyšší možné kvality.